Tercüman Berrak Aşeleten

BERRAK AŞELETEN

Berrak Aşeleten çeviri portalımızda 8 ay önce kayıt olmuş ve Serbest Çevirmen olarak hizmet vermektedir. 2 dil çiftinde , Teknik Çeviri , Ticari Çeviri , Yazılı Çeviri hizmeti sunmaktadır.


HAKKINDA

Merhaba, Ben Berrak. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi 1987 mezunuyum. Aynı alanda yüksek lisans yaptım. Mezuniyet sonrası İngilizce öğrenmek amacıyla İngiltere / Bournemouth’a gittim ve yaklaşık 3 yıl kaldım. Ülkeye geri döndükten sonra, kariyerimi alanında tanınmış şirketlerde çevirmen olarak devam ettirdim. Yaklaşık 20 yıldır İngilizce – Türkçe dil çiftinde freelance çevirmen olarak da çalışmaktayım. 

Günlük ticari iş terminolojisine oldukça hakimim, ayrıca araştırmayı ve yeni şeyler öğrenmeyi çok seviyorum. Bir çevirmen olarak işim iki farklı dile aynı şarkıyı söyletmek, anlamlar arasında köprü kurmayı seviyorum. Çevirilerimi yaparken işin niteliğine göre en uygun kelimeyi bulmak için aşırı titizlik gösteririm. Okuyucuyu yormadan anlatılmak isteneni en yalın dille aktarırım. Uzmanlık alanlarım sözleşmeler, günlük iş yazışmaları, ihale dokümanları, kataloglar, kılavuzlar, broşürler vb., gibi ticari ve teknik konulardır.


Çeviri Dilleri

Türkçe Tercüme Türkçe
İngilizce Tercüme İngilizce

Eğitim Geçmişi

Sanat Tarihi
İstanbul Üniversitesi / 1987


Sertifika ve Kurslar

C1-C2 English Training
İstanbul İşletme Enstitüsü / 2019


SERBEST TERCÜMAN

Üyelik Tarihi
Nisan 2019

Son Görülme
6 gün önce

Bölge
İstanbul, Çekmeköy