Tercüman İsmail Aksel

İSMAİL AKSEL

İsmail Aksel çeviri portalımızda 10 ay önce kayıt olmuş ve Serbest Çevirmen olarak hizmet vermektedir. 2 dil çiftinde , Akademik Çeviri , Altyazı Çevirisi , Bilirkişi Tercüman hizmeti sunmaktadır.

İsmail Aksel ve diğer kayıtlı 6200 tercümandan teklif istemek için tıklayın.

HAKKINDA

1973 Samsun doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Samsun'da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1997 yılında mezun oldu. 2007 - 2014 yılları arasında Adalet Bakanlığı'nda görev yaptı. ABD'de Kaplan International'da dokuz ay akademik İngilizce alanında kurs aldı. Ardından, hak kazandığı Jean Monnet bursu ile Exeter Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde Uluslararası İnsan Hakları Hukuku üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Aynı zamanda Kamu Yönetimi (Adalet Yönetimi alt dalı) alanında TODAİE'de yüksek lisans yapmıştır.

Halen 2018 yılından bu yana tercüme firmaları için freelance olarak hukuk, sosyal bilimler, yönetim bilimleri başta olmak üzere diğer tüm alanlarda çevirmenlik yapmaktadır. 

Hem özgün yazım, hem de İngilizce'den Türkçe'ye çevrilmiş hakemli dergilerde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.

Çevirmenin ayrıca, Türk yargı sistemi ile ilgili yazmış olduğu iki kitabı (Seçkin Yayınevi) bulunmaktadır (https://www.seckin.com.tr/browser/fa/798871535/kitap/%C4%B0smail%20Aksel).

Diğer bir çalışması olan "Turkish Judicial System: Bodies, Duties, and Officials Avrupa Konseyi'nin resmi web sitesinde halen yer almaktadır. Erişim için;

https://rm.coe.int/turkish-judicial-system-bodies-duties-and-officials-by-ismail-aksel-ju/168078f25f
Çeviri Dilleri

İngilizce Tercüme İngilizce
Türkçe Tercüme Türkçe

SERBEST TERCÜMAN

Üyelik Tarihi
Ekim 2020

Son Görülme
6 gün önce

Bölge
Trabzon, Merkez