Noter Yeminli Çeviri

Yeminli Tercüme Nedir?

Noter yeminli çeviri, noter yemin zaptı olan tercümanlar tarafından yapılan tercümelerin, yemin zaptı çıkardıkları noterlik tarafından onaylanması işlemine verilen isimdir.

Yeminli Çeviri Nasıl Yapılır?

Yurtdışına gönderilecek evrakların, resmi kurumlar tarafından istenilen belgelerin tamamına yakını tercüme edildikten sonra noter onaylı olarak kabul edilmektedir.

Apostil Nedir?

Yurtdışındaki kurumlar tarafından istenen noter onayının geçerli olabilmesi için aynı zamanda apostil onayı da gerekmektedir.

Yeminli Tercüme Gereken Evraklar

Diploma, Transkript, Nüfus Kayıt Örneği, Sigorta Evrakları, Tapu Senedi, Pasaport, Ehliyet, Doktor Raporları gibi sayabileceğimiz resmi kurumlar tarafından istenilen bir çok evrak tercümesinde noter onayı istenilmektedir.

Yeminli Çeviri Ücreti

Noter yeminli çeviri fiyatları, noterlik tarafından hesaplanmakta ve bir çok değişkene göre belirlenmektedir. Ancak ehliyet, pasaport, nüfus cüzdanı, diploma gibi tek sayfalık belgelerin noter tasdik ücreti 80 ile 120 TL arasında değişmektedir. Belgedeki satır sayısına göre bir sayfalık bir çeviri onayı için 150 TL'ye kadar noter tasdik ücreti istenebilir.
Noter Yeminli Çeviri

Konuşma çevirisi (sözlü çeviri) için bize 0535 295 66 56 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Noter Yeminli Tercümanlar

Sitemizde kayıtlı noter yeminli tercüme yapabilen tercümanlardan tercüme ve noter onayı ihtiyaçlarınız için fiyat teklifi alabilirsiniz.