Tercüman Ömer Talha Demir

ÖMER TALHA DEMİR

Ömer Talha Demir çeviri portalımızda 15 gün önce kayıt olmuş ve Serbest Çevirmen olarak hizmet vermektedir. 2 dil çiftinde , Sözlü Çeviri , Yazılı Çeviri hizmeti sunmaktadır.


HAKKINDA

Merhabalar, benim adım Ömer Talha.

23 yaşındayım ve İngiliz Dili ve Edebiyatı 3. sınıf öğrencisiyim. 

Birçok farklı uluslararası ve yerel projelere katıldım. İngilizce seviyem ise B2+. Akademik veya akademik olmayan bütün çevirilere açığım. Özgeçmişimi aşağıya bırakıyorum. 


2017 yılında Erzurum’da gerçekleşen Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali'nde (European Youth Olympic Winter Festival) gönüllü olarak uluslararası ilişkiler ve ulaşım bölümünde mihmandar pozisyonunda çalıştım.

2017 yılında Samsun’da gerçekleşen İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat Oyunları'nda (the 23rd Summer Deaflympics) gönüllü olarak uluslararası ilişkiler bölümünde görev aldım.

2017 yılından beri Erzurum’da uluslararası düzeyde aktif çalışmalar uygulayan Sivil Toplum Destekleme Derneği –SİTODED  bünyesinde Uluslararası İlişkiler departmanında gönüllü olarak çalışmalara katılmaktayım.

Dernek tarafından Avrupa Komisyonu ve Avrupa Birliği Başkanlığı’nca desteklenen uluslararası projelerde  katılımcı, takım üyesi ve dil eğitimlerinde eğitmen olarak değişik görev pozisyonlarında görev almaktayım.
Dernek bünyesinde yerel gönüllülere İngilizce kursu ve yabancı gönüllelere Türkçe kursu vermekteyim. Aynı zamanda haftada bir defa gerçekleştirdiğimiz 'Conversation Club' koordinatörüyüm.

2018 Ocak ayında gerçekleşmiş olan Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonası'nda gönüllü olarak görev aldım.

2018 yılında SİTODED tarafından gerçekleştirilen Bulgaristan’da bulunan bir sivil toplum kuruluşunda çalışmalarda bulundum ve ‘YOUTH PASS’ sertifikası edindim.

2018 yılında SİTODED tarafından gerçekleştirilen Gençlik Projeleri  Hazırlama eğimine  katıldım ve Erasmus+ ‘EVS- European Voluntary Service’ şimdiki adıyla ‘ESC-  European Solidarity Corps’ hakkında Proje Hazırlama Sertifikası edindim.

2019 Yılında Doğu Anadolu Kalkınma İdaresi projesi olan SkiSilkRoad Destinasyon programında, TÜBİTAK tarafından desteklenen Destinasyon Elçileri programında görev aldım. 35 ülke büyükelçisinin katılımıyla gerçekleşen tanıtım programında destinasyon elçisi ve tercüman pozisyonunda yer aldım.

2019 yılında Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında finanse edilen ve Doğu Anadolu Sağlık Termal ve Alternatif Turizmi Geliştirme Derneği – DASTAD tarafından uygulanan Strateji oluşturma çalışmalarında destek personeli olarak görev aldım.


Çeviri Dilleri

İngilizce Tercüme İngilizce
Türkçe Tercüme Türkçe
Türkçe Tercüme Türkçe
İngilizce Tercüme İngilizce

SERBEST TERCÜMAN

Üyelik Tarihi
Mart 2020

Son Görülme
5 gün önce

Bölge
Osmaniye, Bahçe