Tercüman Orhun Arda

ORHUN ARDA

Premium Üye
Orhun Arda çeviri portalımızda 3 ay önce kayıt olmuş ve Premium Üye olarak hizmet vermektedir. 2 dil çiftinde , Akademik Çeviri , Tıbbi Çeviri hizmeti sunmaktadır.

MESAJ GÖNDER


HAKKINDA

1- Gerek Türkçe'den İngilizce'ye gerekse de diğer yönde tıbbi ve diğer akademik çevirileri yapmaktayım. Tabi ki çoğunlukla akademisyenlerimizin Sci-e endeksli dergilere yazdıkları tıbbi akademik makaleleri veya bildirileri Türkçe'den İngilizce'ye tercüme etme işi ile daha çok karşılaşıyorum ve dolayısıyla bu yönde daha çok tecrübe sahibiyim.

2- Revizyon talebi gelmesi durumunda tabi ki çeviride gerekli iyileştirme ve düzenlemeleri yapmam söz konusu olur. Yani bir diğer ifadeyle, müşterinin nihai memnuniyeti sağlanıncaya kadar düzeltme yapmayı taahhüt ve de garanti ediyorum.( Çeviri işini tamamladığımda "Grammarly" ya da ProWritingAid" gibi uygulamalarda çevirinin en son imla ve grammer kontrollerini yapıp, edit edip öyle gönderiyorum.)


3- Türkçe-İngilizce yönündeki 3000 kelimelik bir makale çevirisini bir gün içerisinde gerçekleştirebilmekteyim.

4- Şimdiye kadar birçok freelance tercüme işini başarıyla tamamladım.

5-  TOEFL IBT sınavı puanım 95 ve YDS sınav notum 97,5  olup, İngilizce yeterliliğime oldukça güveniyorum.

6- Genetik, onkoloji, halk sağlığı, biyoistatistik, kadın hastalıkları ve doğum, hematoloji, histoloji, kardiyoloji, kulak burun boğaz, biyokimya, dahiliye, endokrinoloji, fizyoloji, genel cerrahi, göğüs hastalıkları, nükleer tıp, ortopedi gibi diğer alanlarda da yıllara sari olarak yüzlerce çeviri tamamladım. 

7- Özellikle tıbbi çeviriler olmak üzere tüm akademik alanlardaki bilimsel essay ve paper'lara yönelik çeviriler gerçekleştiriyorum. Hekimim, anestezi ve reanimasyon alanındayım.
İş Geçmişi

Türkçe - İngilizce 2205 karakter Genel Çeviri
Ağustos 2020,
Yorum yapılmadı

Türkçe - İngilizce 23676 karakter Genel Çeviri
Temmuz 2020,
Hizli ve kaliteli ceviri.


Çeviri Dilleri

İngilizce Tercüme İngilizce
Türkçe Tercüme Türkçe
İngilizce Tercüme İngilizce
Türkçe Tercüme Türkçe
Türkçe Tercüme Türkçe
İngilizce Tercüme İngilizce

Eğitim Geçmişi

Tıp Fakültesi
9 Eylül Üniversitesi / 2008-2014


Kullandığı Programlar

Smart Cat

Matecat

PREMIUM TERCÜMAN

Üyelik Tarihi
Haziran 2020

Son Görülme
1 dakika önce

Bölge
İstanbul, Bakırköy