Tercüman Sait Şahin

SAİT ŞAHİN

Noter Yeminli Tercüman

Sait Şahin çeviri portalımızda 6 ay önce kayıt olmuş ve Serbest Çevirmen olarak hizmet vermektedir. 2 dil çiftinde , Akademik Çeviri , Altyazı Çevirisi , Bilateral Çeviri , Bilirkişi Tercüman , Deşifre , Dizgi hizmeti sunmaktadır.


HAKKINDA

Çince Dünya üzerinde en fazla konuşulan dildir. 1.2 milyar kadar insanın Çince konuştuğu tahmin edilmektedir.

Çince aslında yalnız başına bir dil olarak kabul edilmemektedir. Çünkü Çin Halk Cumhuriyeti ve çevresinde binlerce dil konuşulmaktadır. Çince bu dillerin bütününe denmektedir.

Standart Çince binlerce farklı dil grubuna sahiptir. Bu dillerden en önemlisi Mandarin’dir. Mandarin 800 milyondan fazla insan tarafından konuşulmaktadır. Özellikle yönetim bu dilin konuşulması için teşviklerde bulunmaktadır.

Çince en özel dillerden biridir. Çünkü bizim bildiğimiz gibi harflerden kullanılarak yazıma aktarılmaz. Çince karakterler üzerine yazıma aktarılan bir dildir. Öyleki günlük hayatta Çince konuştuğunuzu iddia edebilmeniz için yaklaşık 3.000 kadar karakteri ezberlemiş olmanız gerekmektedir.


Çin’den istediğiniz ürün ve kalitesi

Çin’den istediğiniz her ürünü rahatlıkla getirebilirsiniz. Çin’de istediğiniz gibi ürünü yaptırabilirsiniz. Çin mallarını kalitesiz mallar diye görmek yanlış bir bakış açısıdır . Çünkü Çin’de üretilen mallar maliyete dayalı üretilir. Ürettirmek istediğiniz bir ürün için değerinden aşağı bir fiyat öderseniz doğal olarak sizin elinize ulaşan malların kalitelerinde sıkıntı çıkabilir. Bu yüzden Çin’den ithalat yaparken konuşulan fiyatı en alta çekmek size zarar verebilir. Ürünün doğru yüklenmesini ve  malın doğru kontrolünü yapabilirseniz ki bizlerin tecrübesi sayesinde  ” Çin’de her malı ürettirebilirsiniz ”


Dikkat edilmesi gerekenler

a) Ürünün üreteceği fabrikayı iyi tespit etmeniz ve yapılacak anlaşmalara dikkat etmeniz gerekmektedir.
b) Ürünün üreteceği fabrika ile yapılan anlaşmalara ve gerekli belgere dikkat edilmesi gerekir.Çeviri Dilleri

Çince Tercüme Çince
Türkçe Tercüme Türkçe
Çince Tercüme Çince
Türkçe Tercüme Türkçe

Eğitim Geçmişi

Çin Dili Ve Edebiyatı Phd
Pekin Üniversitesi / 2008-2020

Çin Dili Ve Edebiyatı
Tianjin Üniversitesi (Tianjin-China) / 2009


Sertifika ve Kurslar

Çince
Girne Amerikan Üniversitesi / 2018


Kullandığı Programlar

Girne Amerikan Üniversitesi Çin Dili Ve Edebiyatı Bölüm Başkanı

SERBEST TERCÜMAN

Üyelik Tarihi
Mart 2020

Son Görülme
6 gün önce

Bölge
Kahramanmaraş, Merkez