Tercüman Sait Şahin

SAİT ŞAHİN

Noter Yeminli Tercüman

Sait Şahin çeviri portalımızda 2 yıl önce kayıt olmuş ve Serbest Çevirmen olarak hizmet vermektedir. 2 dil çiftinde , Akademik Çeviri , Altyazı Çevirisi , Bilateral Çeviri , Bilirkişi Tercüman , Deşifre , Dizgi , Edebi Çeviri , Konuşma Çevirisi , Noter Yeminli Çeviri , Simültane Çeviri hizmeti sunmaktadır.

Sait Şahin ve diğer kayıtlı 6672 tercümandan teklif istemek için tıklayın.

HAKKINDA

Çince Dünya üzerinde en fazla konuşulan dildir. 1.2 milyar kadar insanın Çince konuştuğu tahmin edilmektedir.

Çince aslında yalnız başına bir dil olarak kabul edilmemektedir. Çünkü Çin Halk Cumhuriyeti ve çevresinde binlerce dil konuşulmaktadır. Çince bu dillerin bütününe denmektedir.

Standart Çince binlerce farklı dil grubuna sahiptir. Bu dillerden en önemlisi Mandarin’dir. Mandarin 800 milyondan fazla insan tarafından konuşulmaktadır. Özellikle yönetim bu dilin konuşulması için teşviklerde bulunmaktadır.

Çince en özel dillerden biridir. Çünkü bizim bildiğimiz gibi harflerden kullanılarak yazıma aktarılmaz. Çince karakterler üzerine yazıma aktarılan bir dildir. Öyleki günlük hayatta Çince konuştuğunuzu iddia edebilmeniz için yaklaşık 3.000 kadar karakteri ezberlemiş olmanız gerekmektedir.


Çin’den istediğiniz ürün ve kalitesi

Çin’den istediğiniz her ürünü rahatlıkla getirebilirsiniz. Çin’de istediğiniz gibi ürünü yaptırabilirsiniz. Çin mallarını kalitesiz mallar diye görmek yanlış bir bakış açısıdır . Çünkü Çin’de üretilen mallar maliyete dayalı üretilir. Ürettirmek istediğiniz bir ürün için değerinden aşağı bir fiyat öderseniz doğal olarak sizin elinize ulaşan malların kalitelerinde sıkıntı çıkabilir. Bu yüzden Çin’den ithalat yaparken konuşulan fiyatı en alta çekmek size zarar verebilir. Ürünün doğru yüklenmesini ve  malın doğru kontrolünü yapabilirseniz ki bizlerin tecrübesi sayesinde  ” Çin’de her malı ürettirebilirsiniz ”


Dikkat edilmesi gerekenler

a) Ürünün üreteceği fabrikayı iyi tespit etmeniz ve yapılacak anlaşmalara dikkat etmeniz gerekmektedir.
b) Ürünün üreteceği fabrika ile yapılan anlaşmalara ve gerekli belgere dikkat edilmesi gerekir.

15 yılı aşkın Çince-Türkçe çeviri kalitesiyle güvenli, dürüst ve özverili çalışma ve iş birliği için tek yapmanız gereken sistem üzerinden iletişime geçmeniz.

Çin Dili Hakkında 

“Çin Dili’nin Doğu Asya dilleri üzerindeki etkisi çok büyüktür. Gerek alfabesi, gerekse dil yapısı bakımından çok sayıda uzak doğu ülkesinin dilini etkilemiştir. Özellikle; Korece, Japonca, Vietnamca gibi dillerin üzerinde etkisi görülmektedir. Çince her ne kadar; Latin Harfleri ile yazılıyor olsa da örneğin, Vietnam Sözlüğü’nün yüzde 60’ını oluşturur. Japonca ve Korece dillerinin ise; Çin Dili’nden alfabe olarak etkilenmişlerdir.

Japonca’nın ‘Kanji Alfabesi’ karakterleriyle, Çince karakterler, mana ve okunuşları bazında; Çince’den çoğu zaman farklı olsa da şekil açısından birbirlerine çok benzerler. Aynı şekilde, Korece karakterler de, Çince’ye benzer. Fakat bu benzerlik, Japonca’dan biraz daha azdır. Korece kelimelerin çoğunun kökenini, Çince kelimeler oluşturur. Yani, Çince temel olursa; Diğer Asya dillerine de çok uzak değilsiniz”Çeviri Dilleri

Çince Tercüme Çince
Türkçe Tercüme Türkçe
Çince Tercüme Çince
Türkçe Tercüme Türkçe

Eğitim Geçmişi

Çin Dili Ve Edebiyatı Phd
Pekin Üniversitesi / 2008-2020

Çin Dili Ve Edebiyatı
Tianjin Üniversitesi (Tianjin-China) / 2009

Çin Dili Ve Edebiyatı
Tianjin Üniversitesi / 2010


Sertifika ve Kurslar

Çince
Girne Amerikan Üniversitesi / 2018


Kullandığı Programlar

Ofis Programları

Bilgisayar Programcılığı Yazım

Bilgisayar İşletmeciği

SERBEST TERCÜMAN

Üyelik Tarihi
Mart 2020

Son Görülme
3 gün önce

Bölge
Ankara, Çankaya