Tercümanlar İçin

Kimler üye olabilir?

Tercümanlar, Dil Bilimciler, Öğrenciler, Eğitmenler, Tercüme Büroları kısacası tüm çeviri ve yerelleştirme sektörü çalışanları sisteme üye olabilir, ancak çeviri sektöründe çalışmak, bu sektörün ihtiyaçlarını biliyor olmak ve yabancı dil bilmek ile tercüman olmak arasındaki ayırımı iyi kavramak gerekir. Bu durumda müşteriler tercümanlar arasından tercih yaparken her zaman eğitim bilgilerini, referanslarını, sertifika ve diploma gibi bilgilerini değerlendirmektedir.

Nasıl Üye Olabilirim?

Tercüman Bul’a Bireysel, Premium ve Kurumsal olarak üç farklı üyelik türü ile üye olabilirsiniz. Üye olmak için https://www.tercumanbul.com/uyelik/kayit adresine giderek kayıt olabilirsiniz.

Üyeliğimi nasıl iptal edebilirim?

Aktif üyeliğinizi sonlandırmak ve sitemizde kayıtlı olan tüm bilgilerinizi silmek için Hesabım > Üyelik Planım > Üyelik İptali adımlarını izleyebilirsiniz.

Bilgilerim Google arama sonuçlarından ne zaman silinir?

Üyeliğiniz silindiği anda Google sunucularına bildirim gönderilir. Google üzerinde yer alan bilgilerinizin silinme süreci Google insiyatifindedir.

Ödeme hesabıma ne zaman geçer?

Salı gününe kadar tamamlanan ve müşteri tarafından onay verilen tüm ödemeler çarşamba günü hesabınıza otomatik olarak aktarılır. Çalışmanızı teslim ettikten sonra müşterinizden sizin hakkınızda bir değerlendirme yazarak işi onaylamasını talep edebilirsiniz.

Üyeliğimi nasıl yükseltebilirim?

Üyelik planınızı değiştirmek için Hesabım > Üyelik Planım adımlarını izleyebilirsiniz.

Şifremi nasıl değiştirebilirim?

Şifrenizi değiştirmek için Hesabım > Bilgilerimi Düzenle adımlarını takip edebilirsiniz.

Profil bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim?

Profil bilgilerinizi güncellemek için Hesabım > Bilgilerimi Düzenle adımlarını takip edebilirsiniz.

Şu an çevirisini yaptığım dillere ileride yeni diller ekleme şansım var mı?

Dil çiftlerinizi güncellemek ve yeni dil çifti eklemek için Hesabım > Dil Çiftlerim adımlarını takip edebilirsiniz.

Aldığım ödemeler için fatura kesmem gerekir mi?

Mesleğiniz ile ilgili fatura ve vergi yükümlülükleri ya da muafiyeti için https://www.eticaret.gov.tr adresinden bilgi alabilir ya da müşavirinize danışabilirsiniz.

Teklifimin kabul edildiğini nasıl anlayacağım?

Verdiğiniz teklifin kabul olması durumunda hem mesajlaşma ekranında bulunan uyarı mesajından hem de e-posta adresinize gönderilen bildirim ile anlayabilirsiniz.

Tercüman Arayanlar İçin

Neden Tercüman Bul kullanmalıyım?

Tercüme ihtiyaçlarınız için binlerce tercümandan anında fiyat teklifi alabilir, ödemenizi 100% memnuniyet garantisi ile yapabilir ve çeviriniz sonuçlandıktan sonra tercüman hakkında değerlendirme yazısı yazabilirsiniz. Tercüman Bul size en uygun tercümanı kolayca seçme ve anlaşma imkanı sağlar.

Tercümanlar ile nasıl iletişime geçeceğim?

İlanınız yayınlandıktan sonra e-posta adresinize gönderilen teklif mesajlarında bulunan “Mesaj Yaz” butonuna tıklayarak teklif veren tercümanlarla sitemiz üzerinden mesajlaşabilirsiniz. Teklifini kabul ettiğiniz tercümanın iletişim bilgileri açık şekilde gösterilir.

Tercümanların profillerini inceleyebiliyor muyum? Yeterliliklerini nasıl bilebilirim?

Kayıtlı tercümanların profil sayfasına giderek kısa özgeçmişi, çeviri dilleri, eğitim ve iş geçmişini aldığı yorumlarla birlikte görebilirsiniz.

Tercüme edilen dosyamı nereden ve nasıl teslim alabilirim?

Tercümenizi ister dijital olarak sistem üzerinden isterseniz basılı, imzalı ya da ihtiyacınıza göre noter onaylı olarak kargo ile isteyebilirsiniz.

Tercümeden memnun kalmadığım takdirde ne yapabilirim?

Tercüman Bul 100% müşteri memnuniyeti prensibi ile çalışmaktadır. Çeviriden memnun kalmadığınız takdirde para iadesi talep edebilir ya da farklı bir tercüman ile çalışabilirsiniz.

Ücret iade süreci nasıl gerçekleşiyor? Ücret iademi ne zaman alırım?

Ücret iadesi güvenli havuz hesabında bekletilen ve henüz onay vermediğiniz işler için genellikle aynı gün içerisinde gerçekleşir. Bu süre bankanız ve ödeme altyapısına bağlı olarak değişebilir.

İstediğim tercümanı onayladıktan sonra da diğer tercümanlar teklif verebilir mi, dosyalarımı görebilirler mi?

Bir teklife onay vermeniz ve ödemesini gerçekleştirmeniz durumunda diğer tercümanlar yeni teklif veremez, kabul edilen teklifi göremez ve dosyalarınıza erişemez.

Gizlilik gereği tercümanlarla dosyalarımı paylaşamıyorum, nasıl bir yol izleyebilirim?

Dosyanızın karakter sayısını ve içeriğini mesaj yolu ile tercümanlara açıklayabilir bu bilgiler ile fiyatlandırmalarını isteyebilirsiniz.

İlanımı nasıl iptal edebilirim?

Yayında olan ilanınızın iptal için bize [email protected] adresinden ya da İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İptal talebinizin daha hızlı sonuçlanması adına dosya numaranızı yazmanız gerekmektedir.

Yaptığım ödeme güvenli mi?

Tercüman Bul kredi kartı ödemelerinizin güvenliği için BDDK lisanslı ödeme altyapısı ile çalışmaktadır. Kart bilgileriniz 256 Bit şifreleme ile hiç bir yere kayıt edilmeden doğrudan bankaya gönderilmekte ve ödemeniz siz onay verene kadar güvenli havuz hesabında tutulmaktadır.

Yaptığım ödeme için fatura alacak mıyım?

Son kullanıcı fatura işlemleri tercümanlar tarafından sağlanmaktadır. İlanınızı oluştururken bu ihtiyacınızı belirtebilirsiniz.